Великі українці подаровані Донбасом

З часу здобуття Україною Незалежності російська пропагандистська машина невпинно повторювали мантри, про «русский Донбасс». Мовляв, нічого українського там нема – всюди російська мова та культура. Та, насправді, це не так.

Донбас, окрім багатих ресурсів та красивих краєвидів, подарував Україні безліч поетів, письменників, дисидентів, спортсменів та військових. Всі вони мали великий вплив на хід української історії. І ось декілька з них:

Василь Стус – людина, котрою варто пишатись не лише за майстерність слова, а й за вірність цьому слову, та підкріплення слова дією.

Стус більшість свого життя прожив у Донецьку, при цьому відмовившись від радянського громадянства, яке, за його словами, означало “бути рабом”.

Через проукраїнську діяльність, творчість Стуса було заборонено, а його відправили у місця позбавлення волі, де й загинув один із найталановитіших українських поетів.

Володимир Сосюра – воїн, учасник Революції під проводом УНР та один з найвідоміших вітчизняних майстрів пера.

“Люблю України коханої небо,

що буде, люблю, й що було.

Живи, моє серце, живи не для себе,

для себе ж бо ти й не жило.”

Знаменитий романтик Донбасу вмів як ніхто інший писати про любов, як до іншої людини, так і до своєї країни.

Іван Дзюба – ще один поет, котрий прославився не тільки своїм словом, але й дією. З юних років він почав активно займатися захистом репресованих українців і, враховуючи його запал та безперервну активістську проукраїнську діяльність, йому пощастило дожити до старості та побачити теперішню Україну.

Петро Григоренко –  бойовий радянський генерал, комуніст. Пройшов Другу світову війну від Халхін-Голу до Німеччини. Викладач Військової академії ім. Фрунзе. Після депортації кримських татар, серед як були його однополчани, відкрито виступив на їхній захист. На початку 60-их років за свою безкомпромісну громадянську позицію розжалуваний у рядові, позбавлений бойових нагород та репресований. Був поміщений на примусове лікування до психлікарні. Член-засновник (разом із академіком Андрієм Сахаровим) Московської групи сприяння виконанню Гельсінських угод. Після заслання Сахарова, став фактичним лідером правозахисного руху усього СРСР. Член-засновник (разом із Миколою Руденком та Олексою Тихим) Української групи сприяння виконанню Гельсінських угод. У 1977 під тиском світової громадськості був висланий із СРСР.

Донбас – є невід’ємною частиною України. І рано чи пізно, його буде звільнено від окупантів.

Джерела:

https://uamodna.com/articles/10-vydatnyh-pysjmennykiv-ta-poetiv-donbasu-pro-yakyh-mae-znaty-kozhen/

https://zik.ua/news/2016/10/24/zhebrivskyy_bortsidysydenty_z_donbasu_staly_yadrom_ukrainskogo_oporu_973912

Close
Натисніть Like і читайте важливі новини в Facebook:
error: Content is protected !!