Мова – духовне багатство народу!

“Я певен, що знання української мови безмежно збагатить кожну російську людину, яка проживає в Україні” — Леонід Вишеславський, український поет та письменник з Миколаївщини, котрий писав українською та російською мовами.

Телеведучий з Росії – яскравий приклад підтвердження слів легендарного поета. Олексій Суханов розповів, як йому за рік вдалось вивчити українську мову: “Перший рік намагався слухати і вивчати, але так, щоб активно почати розмовляти українською – рік тому”.

Суханов займався з викладачем. Ведучий каже, що ніколи не відчував себе в Україні чужим: “Ніколи, жодного разу мої друзі і знайомі не дивилися на мене, як на російського ведучого і журналіста. Вони бачили особистість, людину, тому я дуже щасливий”, – сказав він.

На превеликий жаль, таких людей – одиниці.

На теренах нашої країни, так історично склалося, триває боротьба української та російської мов і це відомо кожному свідомому громадянину. За 4 століття репресій, нашу мову намагались вбити та викоренити 134 рази. Наслідки таких дій ми спостерігаємо і зараз. На сьогоднішній день Росія продовжує змінювати історію та насаджувати брехливі факти. Однією із причин, чому їй не вдається  перемогти Україну в інформаційнім протиборстві, власне, і є те, що в Кремлі помилково вважають українців та росіян одним народом. Тому в нас є декілька правдивих фактів про мову, які підтверджують вище написане.

  1. Відповідно до даних Національної Академії Наук України, сучасна українська мова містить приблизно 256 тисяч слів. Цікаво знати, що за лексичним запасом українська є найбільш спорідненою з білоруською – 84% спільної лексики, із польською і сербською ми маємо 70% і 68% відповідно спільних слів, а от з російською – 62%.
  2. Ураїнська мова не є діалектом російської. У слов’янських мов є 40 фонологічних ознак. Так-от з російською нас поєднують тільки 8, а з білоруською – 29, словацькою – 23, польською – 22. Це чітко показує, який саме народ має справжні слов’янські корені і є спадкоємцем Київської Русі.
  3.  Походження української мови – окрема теми для статті! Точно сказати, коли зародилася українська мова, – складно, але відомо, що вона однозначно виникла раніше за російську, німецьку, турецьку тощо. За даними вченого Василя Кобилюх, наша мова сформувалася ще в                    Х-IV тисячоліттях до нашої ери і походить вона зі санскриту.
  4. Ураїнська мова – більш древня, ніж російська. Наш східний сусід стверджує, мовляв, в Київській Русі розмовляли російською. А значить – саме від російської походять всі інші слов’янські мови, в тому числі й українська. Насправді ж, ані української, ані російської мови на той час ще не існувало. Проте лінгвісти відзначають: у мові Древньої Русі багато спільних рис з українською. Наприклад, про це свідчать давні літописи. Хоча вони писались церковнослов’янською, в текст часто вставляли розмовні слова та фрази. У «Слово о полку Ігоревім» можна зустріти такі питомо українські слова, як парубок, окріп, глум, батіг, жито, оболонь, криниця та багато інших.
  5. Не українську, а російську мову слід вважати штучною. До 17 століття сучасну російську мову в Європі називали «московитською». Вона не визнавалась як слов’янська, і її взагалі відносили до фіно-угорської мовної групи. Але Петро І провів масштабну фальсифікацію історії. Вкравши в українців назву Русь, московити почали називати свою мову – російською.

Джерело

Close
Натисніть Like і читайте важливі новини в Facebook:
error: Content is protected !!