Дружба, якої не існувало

Сучасна війна – це лише одна з багатьох, які були між Україною та Росією, насправді, стосунки двох держав завжди були напруженими, хоча про це чомусь не так часто згадують.

Росія ніколи не приховувала свого зверхнього ставлення до українців та не визнавала нашого права та прагнення до незалежності. Спроби українців після невигідної Переяславської угоди 1654 року вирватись з-під впливу Москви жорстоко придушувались збройною силою – Петром І, Катериною ІІ, Леніним з Троцьким, Сталіним. Будучи змушеними визнати в 1991 році, юридично, незалежність України, росіяни де-факто продовжили боротьбу проти незалежності України, що сьогодні переросла в збройну агресію. Впродовж століть Росія використовувала для упокорення українців найрізноманітніші методи і засоби. Це і оманливі угоди, яких Росія ніколи не дотримувалась, і привласнення української історії, загарбання української церкви, купівля (а тих хто не погоджувався – знищення) української козацької старшини та шляхти, масове переселення українців для освоєння Сибіру та Далекого Сходу, розкуркулення і депортацію українських селян, організація Голодомору, а на спустошені українські землі переселення росіян, показний комуністичний інтернаціоналізм (а насправді російський імперіалізм та шовінізм), газові війни та торговельні обмеження.

Пересвідчитись у цьому можна простеживши за висловами видатних українців різних епох, які не залишалися байдужими до цього питання.

Від гетьманів до науковців: добірка цитат визначних українців різних періодів, які стосуються їхнього ставлення до Росії.

  1.  “Хоч би які великі були московські насильства, вони не дають москалям жодного законного права на Україну.”, – гетьман Пилип Орлик.
  2. “Росіянин, чи простіше кажучи – москаль, або руський, все одно, чи він “цареві-батюшці” служить, чи соціялістом-революціонером себе називає, чи нарешті в большевики-комуністи пошився – він однаковий; без брехні жити не може; обманювати – для нього перше діло. Обманом, брехнею, підбоєм та крутійством він цілі віки жив; обман для нього другою натурою стався; обманом він інші народи поневолював.”, – Симон Петлюра.
  3. “Вся історія відносин між Москвою та Україною протягом більше, як 250 літ, з моменту злуки цих двох держав є планомірне, безоглядне, безсоромне, нахабне нищення української нації всякими способами, вщерть до стертя всякого сліду її, щоб навіть імени її не лишилось”, – Політичний, громадський діяч, письменник Володимир Винниченко.
  4. “…Над Україною нависає зловісна двоголова тінь російського імперіалізму, який тільки й чекає остаточного колапсу нашого суспільства, щоб запустити хижі пазурі в живе тіло нашого народу”. Це пророче висловлювання було сказане В’ячеславом Чорноволом у 1997 році!
  5. “Ми повинні зібрати наші сили і усвідомити всю небезпеку, яку несе ця війна. Те, що відбувається з боку Росії, – це не акт братства. Це ворожнеча і бажання домінувати. Росія – це не союзник, а, на жаль, ворог.”, – екс-глава Української греко-католицької церкви Любомир Гузар.
  6. “Російська Федерація — зменшена імперія зла — увійшла в суперечність із технічними, гуманітарними й моральними реаліями 21 століття й має бути демонтована. Задля реальної свободи України, задля національної свободи Ічкерії, Татарстану, Башкортостану та інших народів, що перебувають у московському колоніальному ярмі”, – політик, правозахисник, дисидент Левко Лук’яненко.
  7. “Нинішня війна — війна принципів. Ми знаємо — і це правда, — що йде війна між Росією й Україною: вона не оголошена як війна, але ми всі знаємо, що вона собою являє. І до цього звелися всі суперечності, які існували, що дуже небезпечно: справа не в мові і навіть не в незалежності — не про це йде мова, а про те, що ми повинні побудувати суспільство з людським обличчям.”, – Філософ, учений, академік НАНУ Мирослав Попович

Джерело

Close
Натисніть Like і читайте важливі новини в Facebook:
error: Content is protected !!