Московський патріархат проти України

«Російська православна церква є інструментом «владної вертикалі» Росії, а її філія – УПЦ (Московського патріархату) в Україні – є провідником ворожої ідеології» – такі гострі оцінки вже давно перейшли в український мейнстрім. Дедалі частіше можна почути вимоги про заборону діяльності Української православної церкви (Московського патріархату) на території України, чи принаймні вимоги назватися своїм «справжнім іменем» – Російською православною церквою. Дедалі більше українців відчувають не лише на заході чи у центрі України, а й на півдні, що представники УПЦ (МП) розійшлися у політичній лояльності з більшістю своєї пастви. Тож перехід парафій до Української православної церкви Київського патріархату стає дедалі частішим явищем.

Найбільш гучні події останнього часу довкола УПЦ (МП): протести проти незаконно збудованої каплиці біля фундаменту Десятинної церкви у Києві, ляльки під храмами УПЦ (Московського патріархату) у Запоріжжі, підпал каплиць, які належать УПЦ (МП) у Львові та Києві у 2017 році та у лютому цього року (напис «ФСБ» на стіні підпаленої каплиці у Львові не залишає сумнівів – це політична акція).

Окрім того, нові подробиці про те, як діяли православні священики у підпорядкуванні Москви в окупованому Криму та на окупованій частині Донбасі, коли вони прихистили «ввічливих зелених чоловічків» та освячували військову техніку, з якої російські найманці і місцеві бойовики розстрілювали українських військовослужбовців і добровольців біля Іловайська та Дебальцева, залишають дедалі менше прихильників цієї конфесії в Україні.

При цому, Московський патріархат відчайдушно намагається втримати парафії під своїм контролем. УПЦ МП подала до суду проти держави Україна. Хоче відсудити майно та приміщення, що перебуває в її церков в Україні в тимчасовому користуванні.

У селі Рясники на Рівненщині за храм, який є пам’яткою архітектури, триває боротьба між Московським та Київським патріархатами вже кілька років. Колись тут була одна громада – Московського патріархату. Але після агресії Росії частина людей вийшла з-під юрисдикції УПЦ МП і утворила громаду Київського патріархату. Останні не проти почергового богослужіння, представники Московського патріархату проти. Тривають суди.

Подібні війни за церкви зараз тривають у багатьох селах. Та вони можуть закінчитися будь-якої миті. Відтак, розпоряджатися майном релігійної громади будуть не люди, а священоначаліє Московського патріархату.

Українська православна церква Московського патріархату, яка є невід’ємною частиною Російської православної церкви, подала до суду на державу Україна. Подала, бо наша держава, в особі Міністерства культури, не хоче реєструвати нові статути УПЦ МП. Статути, які зроблять з громад паству без права голосу. Статути, які заберуть право людей розпоряджатися релігійним майном громади. Новий статут фактично калька з Російської православної церкви. На відміну від української традиції, де всі питання від церковного майна до запрошення у храм попа вирішувала громада, цей документ запроваджує ледь не військову ієрархію.

Та такі дії УПЦ МП більше схожі на передсмертну агонію. Адже надання автокефалії Українській Православній Церкві є лише питанням часу.

Джерела:

https://tsn.ua/ukrayina/moskovskiy-patriarhat-hoche-cherez-sudi-zaboroniti-perehodi-gromad-do-kiyivskogo-patriarhatu-887535.html

https://www.radiosvoboda.org/a/29039980.html

Close
Натисніть Like і читайте важливі новини в Facebook:
error: Content is protected !!